Góly:30. Inzaghi, 63. Litmanen, 65. Shevchenko,
Žlutá karta:Ambrosini, Costacurta, Pasanen
Odešli:80. Kaladze, 85. Simic, 85. Rui Costa
Přišli:80. Rivaldo, 85. Tomasson, 85. Redondo
46. Litmanen, 84. De Jong, 89. Bergdolmo
Diváků:76.079
Rozhodčí:

Komentář:
Do odvety nemohli nastoupit tito hráči: Seedorf, Pirlo, Gattuso, Serginho a dlouhodobě zraněný Chamot a Roque Junior. Hostům chyběl Galásek a Maxwell. Na tribuně San Sira usedl i Marco Van Basten, který nastupoval v obou klubech. Milan pro začátek zvolil taktiku 4-4-2. První pěknou akci předvedl Rui Costa, který se blízkl krásným sólem, ale nedokázal ho přesně zakončit. Za chvíli nebezpečně přihrával do pokutového územní Schneider, ale ani jeden z útočníku Ajaxu nedokázal míč usměrnit do milánské branky. Za chvíli střílel Schneider, ale doprostřed milánské branky, ale Dida byl na místě. Dalčí šanci vy vytvořil i Milan. Shevchenkův polocentr nebo polostřela nenašla ani tři tiče Ajaxu a ani Inzagiho. Pak Ambosini fauloval Chivu a byl za to oceněn žlutou kartou. Pak se snažili hráči Ajaxu vysunout Zlatana, ale tomu chyběl jeden korok k zakončení. Za pár minut rozehrál standartku Rui Costa, v pokutovém území byl velký závar, míč se odrazil k Brocchimu, který tvrdě vystřelil, jeho střelu tečoval jeden z obráncu Ajaxu, ale brankář Lobont ukázal fantastický zákrok a z brankové čáry míč vyrazil zpět do hřiště. Další šanci měl Shevchenko, ale jeho pokus skončil vedle levé tičky branky Ajaxu. Pěknou kombinaci Ajaxu zakončoval Schneider ale jen do obránce Costacurty. Po křídle unikal Shevchenko, který odcentroval a s pomocí teči jednoho s obránců Ajaxu se míč dostal k Inzaghimu, který hlavou dopravil míč do sítě 1:0 pro Milan. Do konce poločasu měl Milan ještě dvě velké šance. Nejprve Shevchenko se snažil přelobovat Lobonta, ale jeho pokus skončil na horní šíťce branky Ajaxu. Pak se za obranou Ajaxu objevil sám Inzaghi, který tvrdě vystřelil. Jeho pokus brankář Ajaxu vyrazil. Do kabin šel Milan s jednobrankovým vedením.

Ve druhém poločase se na hřišti objevil Litmanen, který vystřídal Van Damma. Hosté začali druhou půli tlakem a vytvořili si golovou šanci. Nebezpečně hlavičkoval Zlatan, ale jeho pokus skončil těsně vedle zcela odkryté branky Milanu. Pak byl v dobré vzdálenosti faulován Shevchenko, který sám rozehrál standartku. Jeho pokus k tiči vyškrábl Lobont. Za chvíli do prostřed milánské branky vystřelil Zlatan, ale jeho pokus Dida kryl. Další šanci měl Inzaghi po centru Brocchiho, ale tan hlavičkoval se záklonu nad branku Ajaxu. Pak Van Der Meyse se dostal za milánskou obranu a přesně našel úplně volného Litmanena, který do prázdné branky vyrovnal. Netrvalo ani dvě minuty a Milan se dostal opět do vedení. Inzaghi se probil do pokutového území Ajaxu a odcentroval na hlavu Shevchenka, míč byl opět tečován obranou Ajaxu a Shevchenko vsítil branku. V 78 minutě Zlatan našel v pokutovém území Yakububu který na dvakrát překonal jak milánskou obranu tak i Didu v milánské brance a vyrovnal tak na 2:2. Milan aby postoupil musel vsítit ještě jeden gol. Na hřiště Ancelotti poslal dvojici útočníku. Rivaldo a Tomasson měli přinést výtěznou branku. V 85 minutě Rui Costa našel Rivalda, který prodloužil míč na volného Shevchenka, který vystřelil na Lobonta, který vyrazil míč do bezpečí. V první minutě nastavení centroval do ohně Maldini, jeho centr prodloužil hlavou Ambrosini na volného Inzagiho který přeloboval Lobonta a pro Tomassona už nebyl problém doklepnout míč do prázdné branky Ajaxu. Tímto golem si Milan zajistil postup do semifinále Ligy mistru kde ho čeká Inter Milan. Takže San Siro bude svědkem dvou zápasu bude na programu milánské derby.